Jak dobrze kupić mieszkanie?

Według statystyk prowadzonych na potrzeby rynku nieruchomości, mieszkania na parterze nie są postrzegane jako dobry zakup. O obniżeniu atrakcyjności, a równocześnie cen lokali parterowych decyduje kilka elementów.

Przeciwnicy kupna nieruchomości położonych na parterze uzasadniają swoje stanowisko bezpieczeństwem. Sądzą, że niskie położenie mieszkania stanowi znakomitą okazję dla złodzieja, szczególnie w nowym budownictwie promującym bezpośrednie wyjście z domu do ogrodu. W ich mniemaniu ogród ma być rekompensatą za wszelkie uciążliwości związane z zamieszkiwaniem nisko osadzonych lokali. Decyzja o kupnie mieszkania parterowego niesie za sobą wiele konsekwencji w postaci braku prywatności, gwaru z ulicy i klatki schodowej bądź niższego komfortu cieplnego.

Warto jednak pamiętać, że nowoczesne budownictwo bazuje na technologiach, które są w stanie zaradzić wszystkim wymienionym utrapieniom. Skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniem są rolety antywłamaniowe. Potencjalnego złodzieja można zniechęcić do podejmowania prób kradzieży poprzez instalację najwyższej jakości systemu alarmowego. Warto również pamiętać, że nowe osiedla są stale monitorowane. Sposobem na hałas mogą być wyciszone drzwi. Przestrzeń prywatności uzyskamy poprzez wprowadzenie kilku zabiegów aranżacyjnych. Żeby ogród stał się oazą spokoju i miejscem odpoczynku, wystarczy posadzić wzdłuż ogrodzenia iglaki bądź roślinność imitującą żywopłoty. Jeżeli pozwala na to powierzchnia i plan zagospodarowania terenu, można też postawić pergolę.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *