Szeroki wybór

Niezwykle istotną kwestią podczas urządzania domu lub mieszkania jest z pewnością wybór podłogi do konkretnych pokoi. Typów jest bardzo dużo, zaczynając od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Najbardziej wymagające osoby, które w szczególności doceniają klasyczne rozwiązania, na pewno skupią się jednak na drewnianych podłogach. Najczęściej jest się wtedy przed wyborem: zdecydować się na parkiet czy panele siedlce?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych minusów i plusów obu opcji, należy położyć ogromny ciężar na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, musimy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to klucz do odpowiedniej pielęgnacji drewna, znajdującego się pod naszymi stopami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie bardziej kosztownym, ale przy tym niezwykle wytrzymałym. Cena paneli może być trochę bardziej kusząca, ale w tym wypadku musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt dobrej akustyki oraz faktu, że panele są dużo mniej wytrzymałe, przez co mogą wystarczyć na kilka lat mniej. Warto więc podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie posiadamy na ten zakup i oczekiwań odnośnie prezencji oraz wytrzymałości. Należy także pamiętać, że parkiet jest bardziej wymagający względem podłoża, na którym się znajduje. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *