Nowoczesna architektura stale się rozwija, proponując coraz więcej ciekawych rozwiązań. Jeśli jednak budujemy dom, pewna sprawa jest niezmienna od dziesiątek lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na kilka rodzajów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych ziem, na jakich dom ma się znajdować. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są konieczne?

Kluczowym zastosowaniem, które mają instalacje przeciwwilgociowe, jest przede wszystkim zabezpieczenie podziemnych elementów budynku. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe stosuje się, kiedy dom stoi na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir czy piasek. Jeśli jednak nie znajduje się na nich bezpośrednio, ale pod warstwą nieprzepuszczalnych gruntów występują wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe także są kluczowe. 

Zalety tego rozwiązania

Zalety, jakie oferują instalacje przeciwwilgociowe, można wymieniać w nieskończoność. Wydaje się jednakowoż, że czasami jest to omijana sprawa w trakcie planowania budowy domu – nie powinno tak być, bowiem jest to jeden z najważniejszych elementów całej konstrukcji, który zapewnia jej bezpieczeństwo oraz stabilizację. Dlatego trzeba zaopatrzyć się w należyte instalacje przeciwwilgociowe, kiedy grunt choć odrobinę tego wymaga. 
Interesuje Cię temat budowy domu? Zobacz: ekipa budowlana | remonty lublin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *