Prywatne przedszkole przeważnie są prowadzone przez osoby prywatne lub fundacje. Niepubliczne przedszkole z reguły mieści się w dużych domach zbudowanych czy też przystosowanych specjalnie do tego celu. 

Czesne za przedszkole niepubliczne – ile wynosi?

Bezsprzecznie to ile zapłacisz za czynsz jest bardzo zróżnicowane. W miastach wojewódzkich takich jak na przykład Kraków czynsz może wynosić tysiąc pięćset złotych. Za niepubliczne przedszkole w małym mieście zapłacisz około sześćset złotych za miesiąc.

Zalety przedszkoli niepublicznych – jakie są?

Na pewno podjęcie decyzji do jakiego przedszkola zapisać nasze dziecko to bardzo istotna decyzja. Od niej zależy rozwój i bezpieczeństwo pociechy. Każdego roku wiele rodziców staje przed ciężkim dylematem – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? Aby się na coś zdecydować należy zapoznać się z zaletami tych miejsc. W naszym artykule zobaczysz jakie są korzyści płynące z przedszkola niepublicznego.
  1. Ogromny wybór dodatkowych aktywności – placówki niepubliczne mają w ofercie dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak między innymi robotyka, nauka gry na pianinie, basen, piłkę nożną, nauka języka angielskiego, zajęcia taneczne.
  2. Małe grupy – zajęcia w niepublicznym przedszkolu odbywają się w niewielkich grupach. Taki zabieg sprawia, że każde dziecko ma gwarancję idealnej opieki.
  3. Dostępność cały rok – w placówkach prywatnych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.
  4. Możliwość wyboru przedszkola profilowanego – stoi wiele przedszkoli niepublicznych profilowanych. Może to być przedszkole językowe, sportowe czy też artystyczne;
  5. Nowoczesne wyposażenie – takie placówki z reguły gwarantują nowoczesne sale,które są wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Ogrom atrakcji – takie placówki dają wiele możliwości. Oferują aktywności dopasowywane do zdolności i potrzeb każdego malucha.
  7. Profesjonalna kadra – niepubliczne przedszkola zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy a także pedagoga.
  8. Kuchnia – często w publicznych placówkach nie ma możliwości aby dać dziecku wskazany posiłek, jak na przykład bez mięsa. Placówki niepubliczne respektują żądania rodziców w tej kwestii.
  9. Bezpieczeństwo – wszystkie przedszkola prywatne posiadają własny monitoring, ponadto wstęp do placówki jest pod nadzorem.
Pamiętaj, że chodzenie do przedszkola u dzieci na samym początku jest stresującym przeżyciem. Dlatego właśnie trzeba zapewnić mu najlepsze możliwe warunki. Inwestycja w przedszkole prywatne w Krakowie jest bardzo wskazana. Warto zadbać o rozwój swojego malucha, oraz o jego samopoczucie.