Hiszpański jest jednym z najczęściej wybieranych języków do nauki. Coraz częściej można wybrać go jako drugi język w szkole. Nie należy on również do najtrudniejszych w nauce. Czy przydaje się jednak poza szkołą? Zdecydowanie nie można go porównać do angielskiego, za pomocą którego porozumiemy się prawie wszędzie. Przeanalizujmy czy nauka hiszpańskiego się opłaca i kiedy będzie przydatny.

Wakacyjny język-hiszpański

Najczęściej myślimy o nauce języka obcego jeśli chcemy polecieć na wakacje zagranicę. Nie da się ukryć, że Hiszpania jest piękna i bardzo często wyjeżdżamy tam na wyjazdy weekendowe i wakacyjne. Powinniśmy jednak mieć świadomość, że nie tylko tam będziemy mogli dogadać się po hiszpańsku. Aż 20 krajów ma hiszpański jako język oficjalny, albo jako drugi język. To powoduje, że jest drugim najpopularniejszym językiem na świecie. Jeśli zdecydujesz się na wakacje w Ameryce Łacińskiej, Andorze lub Gwinei Równikowej to dogadasz się tam po hiszpańsku. Warto tutaj też dodać, że aż 45 milionów mieszkańców USA porozumiewa się po hiszpańsku.

Chcesz szybko nauczyć się obcego języka? Wybierz hiszpański

W dzisiejszych czasach znajomość wielu języków obcych jest w cenie. Hiszpański jest więc doskonałym drugim językiem, ponieważ można się go bardzo szybko nauczyć. Część słów, jest podobnych do tych, które są w angielskim. Jeżeli znasz już francuski, włoski lub portugalski, to także powinieneś złapać hiszpański bardzo szybko. W dodatku słówka hiszpańskie czyta się dokładnie tak samo, jak są napisane.

Gdzie uczyć się hiszpańskiego?

Jeżeli uczyłeś się hiszpańskiego w szkole albo na studiach to jesteś już o krok do przodu. Na pewno zdecydowanie szybciej będziesz rozmawiał po hiszpańsku. Można się zdecydować na naukę hiszpańskiego w szkole językowej. Znajdują się one w całym kraju, także w Skierniewicach. Drugą opcją jest znalezienie prywatnego nauczyciela i uczęszczanie na zajęcia indywidualne, oraz zainstalowanie różnych aplikacji internetowych. Ten ostatni sposób jest jednym z najłatwiejszych i często można połączyć się tam z rodowitymi hiszpanami. W ten sposób od samego początku zaczniecie mówić, a nie skupiać się jedynie na teorii. Decydując się na szkołę językową w Skierniewicach również dowiedzcie się, czy duży nacisk jest kładziony na umiejętność porozumiewania się po hiszpańsku.