Od kilku lat w w naszym kraju bardzo duży nacisk kładziony jest na segregację śmieci. Edukuje się Polaków, że śmieci muszą być odpowiednio utylizowane. Odnosi się to także do tak zwanych elektrośmieci. Jest to naprawdę niemała grupa odpadów. Kwestie dotyczące elektrośmieci reguluje Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym . Niejedna osoba zapyta w tym miejscu czy kable to także elektrośmieci.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że kable zaliczane są do elektrośmieci. Oznacza to, że nie powinno się wyrzucać ich do kontenera ze zwykłymi odpadami. Zawierają one bowiem materiały mogące negatywnie wpływać na środowisko naturalne. Pojawia się w związku z tym pytanie jak pozbyć się zużytych kabli. Rozwiązanie jest naprawdę zaskakująco proste. Najprościej jest odwieźć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów znajdujący się na terenie każdej gminy.

Oddając kable do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, można być pewnym, że zostaną one zutylizowane w odpowiedni sposób. Tym samym nie będą zagrożeniem dla środowiska.