Urządzając wnętrze czasami trudno jest zdecydować się na odpowiednie meble. Tym bardziej że na rynku dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale także materiały. Wciąż jednak wysoką popularnością cieszą się meble metalowe. Choć kojarzone są one przeważnie z nowoczesnymi wnętrzami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy większości pomieszczeń, a dodatkowo są niezwykle użyteczne. Dlaczego opłaca się postawić na metalowe meble?

Partnerem tekstu jest producent metalowych mebli z Warszawy – Stalovnia.

Meble metalowe – dlaczego opłaca się je wybrać??

Meble zrobione z metalu niosą mnóstwo korzyści, z tego powodu warto wybrać je do swojego wnętrza.

  • Meble z metalu są niezwykle wytrzymałe. Materiał jest odporny na różne uszkodzenia – zakup mebli z metalu to inwestycja na lata.
  • Metalowe meble są wygodne w czyszczeniu. Utrzymanie metalu w czystości i zachowanie należytej higieny nie jest skomplikowane. Nie są wymagane również żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład impregnowanie czy używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.
  • Metal może być wykorzystywany w rozmaitych wnętrzach. Metalowe meble można zestawiać z różnymi tworzywami oraz są uniwersalne.
  • Metal wcale nie musi występować w jednym kolorze. Za pomocą malowania proszkowego powierzchniom nadawane są rozmaite kolory – zwykle jest to czarny, szary lub biały, a także rozmaite kolory.

loft z metalowymi akcentami

Przy jakich stylach sprawdzą się meble z metalu?

Metalowe meble nie stawiają praktycznie żadnych ograniczeń, a ze względu na funkcjonalność sprawdzają się w różnych wnętrzach – podstawą jest kreatywność projektanta. Przeważnie jednak wykorzystywane są w prostych i minimalistycznych stylach.

  • Nowoczesne wnętrze wyróżnia się prostotą oraz brakiem wielu dekoracji. Gładkie i proste metalowe powierzchnie doskonale więc sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu. Dużym atutem będzie również wielofunkcyjność mebli.
  • Styl minimalistyczny charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i użytecznością znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów – nie ma mowy o zbędnych ozdobach czy dekoracjach. Meble metalowe w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny na pierwszy rzut oka kojarzy się ze starymi fabrykami. Meble z metalu świetnie dopełnią wystroju, ponieważ są niepowtarzalne i proste.

Z czym łączyć metal w aranżacji wnętrz?

Metalowe meble zazwyczaj charakteryzuje prostota. Metal pięknie będzie prezentował się zestawiony z naturalnym drewnem – choćby z akacją czy dębem. Lekkości doda konstrukcji również szkło, z tego względu warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.