W typowym domu przeważnie mamy elektronarzędzia, ale nie zawsze wiemy o tym. Istnieją takie elektronarzędzia, których używamy podczas każdego remontu mieszkania, ale też takie artykuły, które wykorzystywane są przy cięższych i bardziej zaawansowanych pracach, więc właściwie nie ma potrzeby żeby nabywać. Czym są te elektronarzędzia, jakie wyróżniamy i kto może się zainteresować zakupem ich?

Charakterystyka elektronarzędzi

Elektronarzędzia stworzono żeby przyspieszyć wiele prac naprawczych i domowych. Posiadają silniczek elektryczny i są one napędzane prądem – w internecie znajdziemy takie, które należy włączyć do prądu, oraz takie posiadające akumulator. Są one wytrzymałe i pozwalają na zrobienie takich czynności, które zajęłyby bardzo dużo czasu za pomocą tradycyjnych ręcznych narzędzi, lub byłyby wręcz niemożliwe. Możemy zrobić nimi dziurę w ścianie, albo przeciąć jakieś mocne materiały. Kupując elektronarzędzia powinno się zwrócić uwagę na typ zasilania – te, które podłącza się do prądu nie będą się rozładowywały, jednak będą kiepskim wyborem jeżeli planujemy remontować coś w miejscu, w którym prądu nie ma, dla przykładu w ogrodzie. W dodatku powinniśmy być świadomi tego, że kable lubią się plątać. Elektronarzędzia zasilane akumulatorem często mają dużo niższą moc i szybko się rozładowują. Nie posiadają za to przewodu więc są przenośne i możemy mieć je także w aucie.

Które elektronarzędzia przydadzą się w domu?

Wiertarka

Prawdopodobnie najczęściej spotykanym w każdym mieszkaniu oraz znanym przez każdego elektronarzędziem jest wiertarka. Jest pomocna w trakcie wszystkich prac remontowych i pozwala na wywiercenie dziur w ścianie, drewnie a także metalu. Mamy możliwość kupienia jej w wersji najprostszej, albo z funkcją wiercenia udarowego, a co za tym idzie będziemy mogli wywiercić otwory także w betonie lub murze z cegieł. Jeżeli planujemy wiercenie dziur w betonie, kamieniu albo marmurze to pomocna będzie wiertarka z młotem udarowym, tak zwana młotowiertarka.

Wkrętarka

Kolejnym elektronarzędziem jest wkrętarka, możemy ją nabyć osobno, lub kupić wkrętowiertarkę. Ta przydaje się przy dokręcaniu i wykręcaniu śrub i wkrętów. Do tego spokojnie można użyć śrubokrętu, jednak podczas większej ilości tego typu zadań, elektronarzędzie bardzo usprawnia i przyspiesza pracę.

Szlifierka

Zazwyczaj w garażu majsterkowicza znajdziemy też szlifierkę, którą stosuje się do cięcia metalu, betonu albo materiałów ceramicznych, ale również do wygładzania, oczyszczania albo usuwania rdzy z różnych powierzchni.

Większa ilość elektronarzędzi, które spotkamy w warsztacie albo ogrodzie

Na dodatek w warsztacie dość często znajdziemy pilarkę, która wykorzystywana jest zazwyczaj do cięcia drewna ,bądź metali lekkich.

Majsterkowicze przeważnie posiadają w swoim wyposażeniu spawarkę. Łączy ona części metalowe za pomocą spoiwa. Prawie tak samo jest w przypadku lutownicy. Za jej pomocą również można trwale połączyć elementy metalowe. Różnicą jest w tym przypadku to, że spoiwem jest lut. Do elektronarzędzi zakwalifikujemy również frezarkę i strug elektryczny.

Źródło: Elkom – elektronarzędzia sklep online