W trakcie ważnych dla nas wydarzeń zawsze musimy prezentować się rewelacyjnie. Jednak wielu z nas skupia się również na tym, żeby nie było to zbyt kosztowne, ponieważ najprawdopodobniej jest to garnitur tylko na jeden wieczór. To często powtarzany błąd. Nie zapominajmy bowiem, że w przypadku dobrze dopasowanego garnituru, jest to ubiór na długie lata i zaraz przekonamy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kwestii finansowych są w życiu momenty, w których powinniśmy zainwestować w ubranie uszyte na miarę, doskonale dobrane do naszych preferencji i wymiarów.

Czy garnitur szyty na miarę musi dużo kosztować?

To zdanie stanowi często powielany mit, szczególnie w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur kupiony w sklepie jest bardzo drogi, a co dopiero taki szyty na miarę. W zależności od tego, na jakiego krawca się zdecydujemy, a także jaki materiał zostanie użyty przy komponowaniu naszego garnituru, taką kwotę będziemy zobligowani za niego zapłacić. Ceny na rynku są bardzo różne, ale przeważnie wahają się od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W takim wypadku odpowiedzi na pytanie, czy stanowi to duży czy mały wydatek, każdy z nas musi udzielić sam, ponieważ tak kwestia jest mocno indywidualna. Jednak, nie zapominajmy o tym, ażeby w komplecie do tego pytania, postawić sobie jeszcze jedno – jak chciałabym/chciałbym wyglądać w swoim nowym garniturze?

Dlaczego opłaca się zainwestować w garnitur szyty na miarę?

Najbardziej wartościową zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak w nim wyglądamy. W większości przypadków, zwłaszcza w kategorii odzieżowej, lepiej wyglądają rzeczy, które są dopasowane perfekcyjnie do właściciela. Możemy poczuć się wtedy bardziej wyraziści, a wszystkie atuty są wyeksponowane. Warto również zwrócić uwagę na to, że oczywiście garnitur nie towarzyszy nam codziennie, ale w tym tkwi jego siła. Nie zapominajmy bowiem, iż jest to strój, służący właśnie w specjalnych okazjach, w których zazwyczaj pragniemy wyglądać świetnie i czuć się pewnie, a szczególnie komfortowo.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice odczujemy w komforcie noszenia. Musimy być gotowi na to, iż w sklepie nie będzie idealnych wymiarów pod nas – co jest logiczne. Szwalnie, posiadające umowy ze sklepami, produkują ubrania rozmiarowo, wedle ogólnie znanych rozmiarów. M L czy S, to najbardziej popularne aktualnie rozmiary. Mogą one się różnić między sobą nawet w granicach jednej marki, ale nie zmienia to faktu, że nadal nie będą pasować do nas idealnie w każdym fragmencie naszego ciała. Ktoś może mieć zbyt duże biodra do rozmiaru M, a drugi zbyt szeroką klatkę piersiową, żeby móc kupić S-kę. Kiedy wybieramy się na przymiarki do krawca wyżej wymienione problemy, a zwłaszcza nasze mankamenty nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała mierzona jest osobno i bazując na tych wymiarach szyta jest nasza druga skóra na przyjęcia okolicznościowe i eleganckie wieczory.

W jaki sposób szukać odpowiedniego krawca?

Kiedy podjęliśmy decyzje o tym, iż chcemy mieć strój uszyty na miarę pora na to, aby znaleźć idealnego krawca. Dużo naturalnie zależy od tego, gdzie mieszkamy. Dobrze będzie w takowej sytuacji zapytać o rekomendacje przyjaciół albo znajomych. Możemy też wykorzystać internet w procesie poszukiwania idealnej dla nas propozycji. Jak mawiają, wszystkie chwyty dozwolone, nie zapominajmy, że najważniejszy jest osobisty komfort i znalezienie odpowiedniego fachowca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online