Nie da się ukryć, że za ceremonię wesela i ślubu w 2022  zapłacimy więcej. Musisz liczyć się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest czasochłonna. Jeżeli zamieszkujesz wrocław bądź inne polskie miasta to przeczytaj artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy żeby wiedzieć ile wydasz na organizację wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje wesele w tym roku?

Oczywiście ceny za wesele zależą i od regionu, jak i od jakości wynajmowanego miejsca, miesiąca, liczby atrakcji oraz ilości zaproszonych. Z pewnością, że cena ceremonii weselnej na 50 osób będzie znacznie mniejszy aniżeli koszt ceremonia na sto gości. Statystyki mówią, że w 2021 roku za imprezę weselną na około 70 osób trzeba było zapłacić około 30-50 tysięcy zł.. W tym roku trzeba doliczyć do tej sumy przynajmniej piętnaście procent więcej. 

Sala weselna w 2022 roku – koszt

Po pierwsze koszt sali ma związek z tym w jakim miejscu ją wynajmujemy. Z kolei koszt talerza na przyjęciu weselnym zależy i od liczby zaproszonych, jak i od menu, jakie zamawiamy. Mniej więcej w naszym kraju jej koszt wynosi od 260 zł do 350 zł, ale w wojewódzkich miastach ceny są wyższe. Miej w pamięci, że osobno powinniśmy liczyć wynajęcie DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty czy też dodatkowych atrakcji. 

Ile zapłacimy za wesele na 50 osób w 2022 roku?

Pandemia pozwoliła nam się przyzwyczaić do mniejszych wesel. W tym roku standardem są wesela na 40 – 70 osób. Cena takiego wesela to min. 30 tysięcy złotych. Jednak da się delikatnie obniżyć ten koszt.

Wesele na 100 osób w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Jeśli para zdecyduje się na imprezę weselną na 100 osób to należy się liczyć z dużymi kosztami. Za takie przyjęcie weselne trzeba będzie zapłacić min. 60 tysięcy złotych.

Ile trzeba zapłacić za fotografa na wesele w 2022 roku?

Cena za wynajęcie fotografa na wesele które odbędzie się w 2022  będzie się wahał w granicach od 3000 do 5000 zł. A jak wygląda cena wynajęcia kamerzysty na ceremonię weselną w w 2022 roku? Niemalże identycznie jak w przypadku fotografa na wesele, cennik kamerzysty na ślub oscyluje w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

Ile zapłacimy za DJ i zespół na wesele w 2022 roku?

Zacznijmy od że koszt za zespół, a za DJ jest inna. Im zespół liczy więcej osób tym wyższa cena za wynajęcie takiej usługi. Konkretniej za Dj-a w tym roku zapłacisz mniej więcej 3-7 tys. złotych, z kolei ceny zespołów są wyższe i wynoszą od 5 do 10 tysięcy złotych. Zespół który w 100% gra muzykę na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Oprócz tego  przeważnie na jedną osobę z zespołu przypada od tysiąca do półtorej tysiąca złotych.

Jaki jest koszt dekoracji na wesele w 2022 roku?

W tym przypadku koszt jest płynny, ze względu na to, że w większości jest zależny od tego na jakie kwiaty i dekoracje się zdecydujecie. W przypadku, gdy zdecydujesz się na żywe kwiaty to najlepiej wybrać te sezonowe i lokalnie dostępne. Bez wątpienia sprowadzanie ich ogromnie wpłynie, że będą droższe. Najdrożej będzie w miesiącach od października do maja, z kolei lipiec i sierpień będzie już tańszy. Przykrą wiadomością jest fakt, że w tym roku ceny niektórych  kwiatów podrożały trzykrotnie. Reasumując średni koszt za kwiaty wyniesie od trzech do pięciu tysięcy złotych.

Fryzjer i kosmetyczka na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Cena za fryzurę ślubną robionej u fryzjerki  wynosi między 150 a 500 złotymi. Jest to zależnie od długości włosów, jaki jest ich stopień skomplikowania a także ilości użytych dodatków. Jeżeli chodzi o makeup ślubny to trzeba za niego zapłacić od 200 do tysiąca złotych. Zależy to od umiejętności i doświadczenia kosmetyczki. Pamiętaj, że do tej ceny powinno się doliczyć cenę makijażu próbnego.