System nawadniania ogrodu to doskonała opcja dla każdego, kto chce cieszyć się pięknym ogrodem, wkładając w to minimum wysiłku. Nie każdy bowiem jest ogrodnikiem na pełen etat. Polewanie i doglądanie roślin to czasochłonne zajęcie. Przyjrzyjmy się zatem bliżej systemom nawadniającym.

system nawadniania ogrodu

Najlepiej w tej kwestii współpracować z profesjonalistami, którzy oferują swoje usługi i skonfigurują wszystko do potrzeb Twoich i ogrodu. Przedsiębiorstwo Watermil pomoże Ci w tym aspekcie, doskonale znają potrzeby roślin. Wesprą Cię w dbaniu o Twój ogród, opierając się na swoim wieloletniemu doświadczeniu. Ważne jest, by ziemia była należycie nawodniony, dzięki czemu zyskujesz pewność, że cała roślinność będzie równomiernie zadbana i dostanie identyczną ilość wody. Ważne jest by sadzić rośliny strefami. W każdej z nich powinny znajdować się rośliny z podobnego gatunku. Każdy gatunek ma inne potrzeby. Ten system powoduje, że rośliny spokrewnione, znajdujące się w tej samej strefie będą miały zapewnione wystarczające nawodnienie. Wiadomo, że inne wymagania co do wilgotności ma trawa, bez i przykładowo tuje. Ten inteligentny system po skonfigurowaniu zadba o twoje rośliny z odpowiednią dokładnością. Możesz zastosować ten system nawadniania ogrodów na działkach dowolnej wielkości. Dobrane końcówki instaluje się przy użyciu rur mieszczonych pod ziemią, które są podłączone do kranu. Siła ciśnienia zależy od rozmiaru rur oraz od dystansu w stosunku do ujęcia wody, systemy nawadniania można podłączyć do kranu lub studni z pompą. Niezwykle istotne jest, by ujęcie znajdowało się w centralnej części ogrodu. System nawadniania nadzoruje przez dedykowany sterownik, który podczas instalacji jest podporządkowany do wymagań.

System nawadniania – dla kogo?

Zautomatyzowany system nawadniania jest przeznaczony dla osób, które są zabiegane i nie mają czasu, by dbać o swój ogród. Wiadome jest, jak czasochłonne bywa samodzielne podlewanie naszych kwiatów. Jest to także bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób, które niezbyt znają się na ogrodnictwie, ale chcą mięć piękny ogród. Jest to z pewnością dokosnała alternatywa dla ręcznego podlewania, którą warto rozważyć. Z pewnością sprawdzą się w przydomowych ogródkach jak i na dużych boiskach. Ważną kwestią jest ciśnienie, które stosujemy w systemie podlewania. Rośliny dostają wodę wedle ich potrzeb za pomocą odpowiednich końcówek nawadniających- zraszaczy, mikro zraszaczy lub linii kroplujących. Jak widać jest tu duży wybór, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne, co powinieneś zrobić, to sprawdzić stan instalacji dwa razy w roku, ze względu na gromadzące się tam zanieczyszczenia. Jest to niewielki wysiłek w porównaniu do zalet.