Na runku wtórnym i pierwotnym jest mnóstwo domów przeznaczonych do sprzedaży. Inwestorzy ścigają się między sobą, pozyskując co chwile teren przeznaczony do budowy jeszcze bardziej nowoczesnego wieżowca. Skąd taki pomysł? Odpowiedź jest banalna – podnosi się zaintersowanie, wzrasta podaż. Na ogromną skalę potrzebujemy teraz fachowcy w kwestii kredytów hipotecznych, którzy pomogą nam w uzyskaniu środków na perfekcyjne lokum. Jednak co później? Posiadamy już kredyt, wybraliśmy mieszkanie w takim razie najwyższa pora na … Architekta wnętrz!

W jaki sposób to wygląda w rzeczywistości? Czas, pieniądze … Czy to w zupełności jest opłacalne?

Kiedyś usługi, które były oferowali architekci wnętrz były skierowane tylko dla określonego typu ludzi. wysokiej klasy dobro, na które stać tylko elitarnych bogaczy. Pomimo, iż te czasy odeszły w niepamięć, niekorzystna sława została. W takim razie porozmawiajmy sobie po kolei, co tak naprawdę jest kluczowe i obalmy niepotrzebnie wyolbrzymione mity.

Decydując się na fachowego architekta wnętrz w Poznaniu w pierwszej kolejności oszczędzamy: swój czas i (wbrew popularnej opinii) fundusze. Dlaczego czas? Gdyż nie mamy obowiązku badać i mierzyć dokładnie każdego kąta swojego mieszkania, żeby kupić do niego wymarzone szafy. Wszystko to będziemy posiadali na wyciągnięcie ręki, zamiast męczyć się z instalacją czy przewodami. Gdy czas, to także pieniądze, ale nie tylko dlatego, że „czas to pieniądz”. Gdy wybierzesz kiepską kanapę do salonu lub niewymiarową szafę do sypialni, wtedy trwonisz w pierwszej kolejności własne środki a także czas, który przeznaczyłeś na ich dobranie i kupno. Nikt z nas, nie ma ochoty zmarnować kilku tysięcy złotych, tylko dlatego, że niepoprawnych o 2 lub 3 centymetry.

Warto też wziąć pod uwagę, że mimo najszczerszych zamiarów i pięknych planów, w jaki sposób ma prezentować się nasze wymarzone mieszkanie, nie wszystko możemy przewidzieć. Zwłaszcza gdy nasze lokum ma mały lub trudny metraż. W świetle takich faktów bez interwencji architekta wnętrz, mającego doświadczenie w zakresie projektowania nieszablonowych mieszkań się nie obędzie. Pomoże nam kompleksowo zaprojektować każdy milimetr, tak, żeby wnętrze było dla nas funkcjonalne.

Decydując się na taką usługę pamiętaj, że dużo zależy od Twojej lokalizacji, albowiem godnych polecenia w swoim fachu architektów wnętrz powinno się szukać w większych Polskich miastach takich jak: Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź.

Jakiego rodzaju współpracy możemy się spodziewać?

Kiedy zadecydujesz o kolaboracji z architektem wnętrz, nie będziesz zawiedziony. Po cieszącym się dobrą sławą fachowcu, możesz przede wszystkim spodziewać się wysokich kwalifikacji i pełnego, zużytkowania potencjału Twojego mieszkania przy pomniejszeniu wydatków na zbędne urządzenia i dodatki. Oczywiście, taka usługa jest dodatkowo płatna, ale w zamian dostajesz, urządzone i funkcjonalne mieszkanie, które będzie przez Ciebie wykorzystywane przez wiele lat, bez ciągłych modyfikacji ustawienia.