Każda firma sprzątająca będzie posiadała trochę inny zakres pracy i może świadczyć inne usługi. Wiele zależy od tego jak duża jest firma i jakich zatrudnia specjalistów i w jakim mieście ma siedzibę. Firma sprzątająca z Gdańska prawdopodobnie będzie oferować inne usługi niż taka, która znajduje się w małym mieście. Nie znaczy to jednak, że nie posiadają one wspólnych cech. Czego więc powinniśmy oczekiwać od firmy sprzątającej?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Jakie miejsca porządkuje firma sprzątająca?

Firmę sprzątającą zazwyczaj zatrudnia się do domów i korporacji. Jednakże coraz częściej możemy spotkać firmy, które oferują sprzątanie magazynów, hal produkcyjnych, dużych sklepów jak również terenów na dworze. Naturalnie zadania jakie wykonuje się w biurze różnią się od takich w hali produkcyjnej. Firmy, które zajmują się sprzątaniem hal produkcyjnych zazwyczaj pracują przy myciu okien i ścian, odkurzaniu rurociągów i utrzymywaniu w czystości sprzętów produkcyjnych. Chodzi tutaj w głównej mierze o likwidowanie smarów, pozostałości po klejach oraz pyłów. W halach produkcyjnych zazwyczaj konieczna jest także konserwacja i pielęgnacja ciągów komunikacyjnych i to także robią niektóre firmy sprzątające. W magazynach za to sprzątanie bazować może na odkurzaniu i myciu półek.

Jeśli chodzi o sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych to przeważnie jest to związane z regularnym myciem podłóg i utrzymywaniem porządku w działach mięsnych, rybnych i piekarniach. Istotne jest tam to, że porządek trzeba utrzymywać zgodnie z normami HACCP.

Jak wygląda usługa sprzątania w mieszkaniach i biurach?

Firmy sprzątające w Gdańsku najczęściej proponują ogarnianie domów i biur. Tego typu serwis jest odpowiadający wymaganiom klientów, ale tradycyjnie zawiera odkurzanie, umycie podłóg, ścieranie kurzu oraz nieczystości z biurek, komputerów, lampek oraz pozostałych mebli, a także utrzymywanie czystości czy też dezynfekcję w ubikacjach i kuchniach. W domach dosyć często lokatorzy proszą o wstawianie prania, rozwieszanie i wyprasowanie go, a raz na jakiś czas tak samo w lokalach usługowych jak i w mieszkaniach, firmy sprzątające zajmują się myciem okien, parapetów, szklanych drzwi czy też grzejników. Pojawia się też sytuacja, w której w zakresie obowiązków pracownicy tych firm zaopatrują biura w produkty higieniczne jak przykładowo ręczniki papierowe czy też mydło.

Firmy sprzątające w Gdańsku bywa, że angażowane są po skończonym remoncie. Wtedy zakres wykonywanych zadań jest trochę inny niż na co dzień. Jest to niezmiernie czasochłonne zajęcie, które najczęściej wymaga użycia specjalnych środków chemicznych, właśnie dlatego zdecydowanie prościej i szybciej jest zostawić to profesjonalnemu zespołowi sprzątającym.

Firmy sprzątające z Gdańska przeważnie mają w swojej ofercie także sprzątanie klatek schodowych.

Jakich dodatkowych usług możesz się spodziewać po firmie sprzątającej?

Ostatnio większe firmy sprzątające zaczęły udostępniać usługę sprzątania terenów zewnętrznych. Przeważnie zawiera ona koszenie trawy, zamiatanie liści z chodników oraz odśnieżanie dróg oraz parkingów w miesiącach zimowych. Zakres prac zazwyczaj ustala się z klientem, ale często wchodzi w to też wywóz śmieci lub skracanie żywopłotów i drzew.

Niezmiernie często firmy sprzątające mają w swojej ofercie mycie murów i okien od strony dworu nawet jeżeli nie da się otworzyć okien więc konieczne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu.

Możemy znaleźć także ofertę prania wykładzin oraz renowacji posadzek. Usługi te nie są wykonywane codziennie więc wymagają specjalnego umówienia się. Posadzki zdarza się, że są przez firmy sprzątające akrylowane lub polimeryzowane, co polepsza ich kondycję.

Jak widać firmy sprzątające potrafią mieć niesamowicie duży zakres możliwości i nieważne jaką usługę chciałbyś zamówić to z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziesz do tego ekipę w Gdańsku. Proponujemy za każdym razem ustalić jaką chemię wykorzystuje firma oraz doprecyzować zakres zadań, tak żeby później nie pojawiły się niezrozumienia. Taką rzeczą często będzie mycie okien gdyż najczęściej nie znajduje się w standardowej usłudze.