Panele fotowoltaiczne są szybko rozwijającą się technologią, która czyni życie łatwiejszym dla jego użytkowników. Duża część społeczeństwa ma wiedzę co oznacza ten termin, lecz tylko nieliczni wnikali w temat na tyle, by dowiedzieć się, w jaki sposób działają pojedyncze ogniwa tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są istotną częścią w fotowoltaice. Firma Solcity z Białegostoku realizuje zamówienia przy użyciu technologii Solaredge, co zapewnia pracę instalacji przez długie lata. Nie ma znaczenia, czy dopiero zastanawiasz się nad podłączeniem tych paneli, czy jesteś już ich posiadaczem to na pewno pozyskanie informacji w tym zakresie będzie pożyteczne.

Interesuje Cię ten temat? Przeczytaj nasz artykuł o domach pasywnych.

Czym są falowniki i optymalizatory mocy?

Aby zrozumieć sposób funkcjonowania paneli fotowoltaicznych, trzeba rozróżniać ważne części tego systemu. Falowniki służą do zmiany stałego prądu w przemienny. Dzięki czemu można regulować częstotliwość napięcia. Bardzo ważna jest wydajność falownika, ponieważ wpływa to na jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Oprócz tego pełni rolę monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego odpowiednie zabezpieczenie. Wyglądem przypomina skrzynkę i często można ją spotkać w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge zmienia prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie zwiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. Podczas pracy paneli monitorują działanie każdego modułu i przekazują wszystkie dane do systemu. Dzięki temu można mieć pod kontrolą działanie całej instalacji.

Zyskaj więcej przy użyciu technologii Solaredge

Jest to innowacyjna technologia polegająca na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Gwarantuje to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas realizowania projektów. Technologia solaredge jest znana z najwyższej jakości, która pomaga zniwelować ryzyko zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz niezawodność falownika. Falownik SolarEdge został przeznaczony do działania razem z optymalizatorami mocy, co powoduje,że cały system jest mniej skomplikowany oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim stosuje tą technologię, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.