Markizy balkonowe są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem na tarasach. Zakładanie markiz to w ostatnich latach doprawdy niesłabnący trend. Nikt nie jest tym zaskoczony, ponieważ optymalnie wybrana markiza jest w stanie chronić balkon oraz nasze miejsce zamieszkania przed nieprzychylnymi warunkami pogodowymi. Umiejscowiona nad głowami markiza chroni cały obszar balkonu, a także zapewnia wyjątkowy klimat temu miejscu.

Markiza zapewnia również więcej opcji aranżacji. Z pewnością przemyślane zagospodarowanie przestrzeni użytkowej tarasu podkreśli milszą atmosferę, a także wpłynie na komfort spędzania czasu na nim. Jednak najważniejszą funkcją markizy jest osłanianie użytkowników balkonu przed opadami i uciążliwym słońcem. Na rynku dostanimy różne typy markiz. Zazwyczaj różnica wynika z ich konstrukcji. Jest to istotna kwestia, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Warto zadbać również o to, czy markizy wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru markiz?

Istotne są wszystkie dane, jednak kilka z nich odpowiada za najważniejsze funkcje markiz, dotyczące prezencji, użytkowości, wytrzymałości oraz komfortu użytkowania. 

Podczas wyboru warto zweryfikować grubość tkaniny, a także oznaczenie filtra UV. Kolejną zaletą wysokiej klasy markiz jest dodatkowa powierzchnia, chroniąca przed przedostawaniem się promieni UVA i UVB. W bardziej wietrzne dni konstrukcja odpiera destrukcyjne działanie silnego wiatru. Jak więc warto zauważyć, wytrzymałość jest bardzo cennym parametrem, który warto sprawdzić przed zakupem. Warunki atmosferyczne sprawiają, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się markizy wodoszczelne. Firma Rolety Piogal stawia na trwałe materiały. Powoduje to, że materiał zachowa mocne nasycenie koloru, a także daje możliwość korzystania z tego przez bardzo długi czas.

Możesz być pewny, że markiza będzie dopasowana do Twojego balkonu

Rozwiązania takie jak żaluzje czy rolety umiejscowione na zewnątrz wymagają idealnego dopasowania pod względem rozmiaru. W przypadku markiz możemy wybrać to, co najbardziej nam przypadło do gustu. Producent z Warszawy ma w swojej ofercie markizy w wielu konstrukcjach oraz rozmiarach. Nietrudny wybór wielkości z pewnością ułatwi zastosowanie tego rozwiązania u siebie w domu.