Panele winylowe to nowość na rynku w naszym kraju. Dużo ludzi może posiadać niedobre skojarzenia, gdy słyszy nazwę panele winylowe. Zapewne ma wtedy w głowie panele z poprzedniej epoki, które kojarzone były z niskim standardem wykonania. Teraźniejsze panele winylowe to jednak coś zupełnie innego. Gdańsk to miejsce, gdzie to rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Dzisiaj pokażemy Ci jakie zalety ma to rozwiązanie i w jakich miejscach możesz je zastosować.

Jakie są właściwości paneli winylowych?

Panele winylowe są złożone przeważnie z czterech powłok, z czego wierzchnia warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy wierzchniej znajduje się powłoka z drukiem wzoru panelu – zazwyczaj jest to naśladowanie drewna. W dalszej kolejności znajduje się rdzeń winylowy i warstwa stabilizująca. Ze względu na swoją dużą trwałość panele winylowe idealnie sprawdzą się w budynkach mocno eksploatowanych. Zazwyczaj stosuje się je w kinach, pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Poznaj zalety paneli winylowych

Nie bez przyczyny panele winylowe cieszą się tak wielką renomą. Z uwagi na swoje doskonałe właściwości i przystępną cenę można je zauważyć w wielu miejscach. Wśród istotnych zalet podłóg winylowych możemy wyróżnić:

Mnogość wzorów

Obecnie na rynku znajduje się tak wiele typów podłóg winylowych, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, poza typowymi, drewnianymi imitacjami znajdziemy także takie wykonane z ceramiki czy kamienne.

Ciche użytkowanie

Parametry akustyczne paneli winylowych są wyjątkowo sprzyjające, panele wygłuszają odgłos, który wytwarza się w czasie chodzenia.

Nieskomplikowany montaż

Panele winylowe nadają się do samodzielnego montażu, zwłaszcza te elastyczne; większość z nich montuje się przez system bezklejowy, a sam proces trwa jedynie kilka godzin.

~~~~~~~~~~

Czy panele winylowe to odpowiedni wybór? Według naszego doświadczenia zdecydowanie – tak. Przejrzyj okoliczne firmy oferujące montaż paneli winylowych w Gdańsku czy ogólnie w Trójmieście i wybierz odpowiednią podłogę do swojego wnętrza.

Źródło informacji: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/