Jeśli chcesz, by twój balkon wyglądał znakomicie, powinieneś zastanowić się nad wyborem odpowiedniej balustrady. Szklane produkty tego typu są coraz popularniejsze; decyduje się na nie coraz więcej osób. Należy zatem wytłumaczyć, z jakiego powodu warto wybrać ten materiał i czy posiada jakiekolwiek istotne mankamenty. 

Charakterystyka

Po pierwsze, musisz zdawać sobie sprawę, że balustrady szklane warszawa zostały wykonane ze szkła hartowanego, które jest dużo mocniejsze od zwykłego. Dlatego wszystkie zmartwienia na temat solidności całej konstrukcji są zupełnie bezpodstawne. Ponadto balustrady szklane wyglądają bardzo elegancko i gustownie – nie można odmówić im uroku. Pasują do niemal wszystkich rodzajów balkonu. 

Korzyści z montażu szklanej balustrady

Cechuje je odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne – pod tym względem są praktycznie niezniszczalne. Miłośnikom porządku na pewno spodoba się również fakt, że ich konserwacja jest ze wszech miar prosta; aby Twoja balustrada szklana była czysta, możesz zwyczajnie przetrzeć ją mokrą ścierką. Oczywiście opcją jest także stosowanie płynu do mycia szyb. 

To musisz wiedzieć

Balustrady szklane nie są jednak produktem bez skaz. Przede wszystkim zaniepokoić może ich cena, która znacznie przekracza kwotę, jaką trzeba zapłacić za inne materiały stosowane do produkcji balustrad i ogrodzeń. Poza tym, choć pielęgnacja jest łatwa i przyjemna, to widać na poszczególnych elementach każdy, nawet najmniejszy brud, co może denerwować. Sceptycy tego rozwiązania powiedzą także, że szklana balustrada nie zapewnia żadnej prywatności.